wtorek, 30 sierpnia 2011

Do przedszkola - tylko z kotem!


Jak wiadomo, koty królują w domu Jozimamy. Głównie za sprawą Iguany, która kocha je miłością bezgraniczną. Ostatnio zresztą sama postanowiła zostać kotem, łazi tylko na czworaka, każe się głaskać, pije wodę wyłącznie z miseczki postawionej na podłodze, a na wszystkie pytania odpowiada miau, przy czym jest inne miau na odpowiedź przeczącą, a inne na odpowiedź twierdzącą... Więc Jozimama uczy się właśnie nowego języka - iguańsko-kociego, aby móc się jakoś porozumieć ze swoją latoroślą.

A latorośl nie wiadomo kiedy wyrosła na... przedszkolaka! 1 września zacznie dawać w kość nowym "ciociom" (Jozimama jest naprawdę ciekawa ich reakcji). No i jak przystało na prawdziwego przedszkolaka, Iguana kategorycznie zażądała worka na kapcie. Bo czy widział ktoś kiedyś przedszkolaka bez worka? Albo bez kapci?

Jozimama chwilę pomyślała, potem zrobiła sobie przerwę, znowu pomyślała...i tak zleciał cały dzień. W końcu postanowiła coś uszyć zmalować! No i wyszło coś na kształt kota... Talentu malarskiego Jozimama nie ma za grosz, więc pomysł był nieco karkołomny, ale istnieje nadzieja, że Iguanie kot przypadnie do gustu, bo odziedziczyła po Jozimamie upodobanie do stworzeń, którym daleko do ideału.

Nieidealny kot ozdobił wkrótce upragniony przez Iguanę worek. Prezentuje się tak:

worek na kapcoe

Worek można zawiesić na haczyku, nosić na ramieniu, bo tasiemki ma przyszyte do jednego z boków, a jakby tego było mało można go nawet postawić na podłodze, ponieważ Jozimama nie poszła na łatwiznę i uszyła worek z prostokątnym dnem. Nieźle co?

Teraz kot na worku grzecznie czeka na Iguanę. A w czwartek rozpoczną razem swoją wspólną przedszkolną przygodę...

worek na kapcie

7 komentarzy:

 1. super...jestem pod wrażeniem wszystkiego, co tworzy Jozimama :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dziękuję za inspiracje. dzisiejszy wieczór zaplanowałam na uszycie worka z biedronką dla mojej córeczki, tegorocznego przedszkolaka. Miał być tradycyjny do ręki, a będzie taki jak Twój. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 3. no tego jeszcze nie było, żeby Jozimama stała się czyjąś inspiracją :) więc pęka z dumy!

  OdpowiedzUsuń
 4. fantastyczny! każdy przedszkolak na pewno o takim marzy! i jakie praktyczne rozwiązania:) boski miau

  OdpowiedzUsuń
 5. Wypasny worek! :) A kot pierwsza klasa :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. Super ten worek z kocią buźką ! I jak wrażenia Iguany z przedszkola ? Moja córka do przedszkola idzie dopiero w poniedziałek, więc może jej zdążę wymodzić nowy worek.

  OdpowiedzUsuń
 7. dziękujemy za komplementy! :)

  Iguana zachwycona przedszkolem - trochę mniej dziećmi, z którymi bije się o zabawki :)))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...